Ostatnio, a więc 7.03 o godzinie 20 dokonał się wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym stało się niezwykle głośno i dalej jest to jeden z głównych tematów w otoczeniu różnych mediów. Po wycofaniu się pary z królewskiej rodziny oraz przeprowadzce do USA był to pierwszy łączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego. W trakcie spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, na podstawie zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w królewskiej rodzinie stoją chętniej po stronie Elżbiety II oraz reszty członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Mimo tego nie da się ukryć, iż poparcie jest niezwykle zróżnicowane, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Tabloidy brytyjskie podkreślają, że jeżeli Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją szansę. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła także wątek samobójczych myśli Meghan oraz tego, że książe nie dojrzał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się generowaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili 4 ekspertów omawiających w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu 2 dni przed jego emitowaniem. Eksperci, w tym dawny sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając w ten sposób Oprah stronniczość a z kolei Markle wykorzystywanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym a także księżną Meghan został pokazany w wieczorem w TVN24. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio ponad 1mln widzów. Stacja telewizyjna była wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednakowoż mówi się, iż wywiad ten jedynie udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako redaktorki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Uwzględniając emocjonujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Niewątpliwie należy przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością nieprzerwanie analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz