Wielbiciele piłki nożnej byli obserwatorami genialnego spotkania na boisku w Rumunii w poniedziałkowy wieczór. Starcie pomiędzy szwajcarską drużyną, a francuską kadrą zagwarantowało dużo niesamowitych bramek, a niewiele ekspertów oczekiwało tego. Dopiero po konkursie rzutów karny mogliśmy poznać triumfatora starcia, a gracze dwóch ekip zagrali imponująco. Pierwsi gola zdobyli gracze szwajcarskiej kadry narodowej, ale piłkarze francuskiego zespołu genialnie rozpoczęli drugą połowę, w której dwa gole ustrzelił Karim Benzema. W sytuacji gdy na 3 do 1 gola zdobył Pogba Paul mogło się zdawać, iż emocje podczas tego meczu w tym momencie się zakończyły. Reprezentanci kadry Szwajcarii nie planowali jednak odpuścić i ku zdziwieniu wszystkich byli w stanie do wyrównania. Arbiter tego meczu nie miał wyjścia i musiał poprosić piłkarzy na dodatkowe 30 minut gry. Dodatkowy czas meczu też nie zapewnił końcowego rezultatu, i właśnie dlatego o wyniku spotkania zdecydować musiały jedenastki. W ciągu konkursu karnych skuteczniejsza okazała się szwajcarska kadra, która zwyciężyła rezultatem 5:4. Z hiszpańską narodową kadrą będą rywalizować zawodnicy narodowej kadry Szwajcarii w ćwierćfinałowym starciu.