W ponad osiemdziesięciu miejscowościach w naszym kraju oraz w dwudziestu w innych krajach, protestować wyszły dorosłe kobiety, tak jak i Panowie na równi z młodzieżą, żeby zilustrować rozczarowanie odnośnie zarządzenia TK w kwestii usunięcia ciąży. 22 października, decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w momencie źle rozwijającego się zarodka okazało się niezgadzające się z zapisami Konstytucji. Od tego momentu nieustająco są manifestacje, mające ukazać sprzeciw w owej kwestii. Protestującym asystują slogany: "Piekło Kobiet" albo "To jest wojna". Wykrzykiwane są też teksty, jak np. "Wyp*******ć", albo także "***** ***", natomiast za gwiazdkami kryje się tekst, w nonszalancki sposób proponujący wynieść się rządzącej partii. Młode osoby, tak jak i starsi obywatele udali się na ulice swoich miejscowości, żeby wyrazić solidarność z manifestującymi Paniami, którym zostały odebrane prawa do wyboru dzięki decyzji rządu. Setki tysięcy osób w polskich miastach a także Polonia za granicą pragnie oświadczyć, że ów przepis nie może stać się rzeczywistością i wypowiedzieć swoje wzburzenie odnośnie koncepcji aktualnie panującego rządu.

Demonstracje przybierają na sile

Już na początku na demonstrację przybyło mnóstwo osób, najczęściej rozzłoszczonych kobiet. W większych miejscowościach, protestujących były setki, ale i w mniejszych miasteczkach społeczność pokazywała opór, stawiając się pod budynkami urzędów miejskich oraz kierując się na tzw. "spacery". Na demonstracjach skandowanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są różne utwory, z kolei na banerach można odnaleźć różnego rodzaju napisy i rysunki, przykładowo "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Jednak najważniejszym symbolem, który występuje permanentnie, jest uznawana czerwona błyskawica. Ogrom celebrytów i influencerów albo decyduje się na dołączenie do protestów, wkraczając na ulice swoich miast, bądź też publikuje informacje w mediach społecznościowych, dając dowód swojemu wsparciu dla sprawy. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego a także partia rządząca, którzy wzywają do zrezygnowania z demonstracji twierdzą, że Strajk Kobiet to nic innego jak atak, który ma zniszczyć Polskę.

Na terenie całej Polski mniej więcej 400 tysięcy ludzi ukazało się na wielu ulicach miast w ponad 400 demonstracjach, jednakże najwięcej osób demonstrujących można było znaleźć w stolicy Polski. Demonstracje na niezwykle szeroką skalę objęły ponadto Szczecin, Poznań, Kraków jak i multum miast wojewódzkich. Protesty mają także swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy również Norwegii lub Australii. Na ulicach licznych miast praktycznie codziennie można spotkać demonstracje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma odbyć się najbardziej liczny do tej pory protest.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz