Już w zeszłym roku miały paść zapowiedzi, iż w stosunkowo niedalekiej przyszłości Sony zaprezentuje fanom swoje najnowsze dzieło - PS5. Prawdą jest, że pośród graczy dalej ceniona jest poprzednia konsola oraz nie wygląda na to, by zainteresowanie nią miało być mniejsze. Jednakże japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli nowej generacji, a konsumenci oczekują jej niecierpliwie.

Nowe rozwiązania technologii w konsoli PlayStation5

Japońska marka Sony kilka razy już udowadniała, że okazuje się pionierem na rynku i potrafi zdziwić klientów. PS4 postawiła wysoką poprzeczkę konkurentom - wszystko przez zupełnie innowacyjną jakość, jakiej wcześniej nie posiadała żadna inna firma. Niesamowicie wyczulone DualShocki, gierki nowej generacji, efekty graficzne - klienci bez wątpienia ucieszyli się na tego typu opisane szczegóły i dzięki temu na chwilę obecną PlayStation 4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Aczkolwiek nie obyło się bez kłopotów na starcie premiery - Sony zamierzało przeskoczyć różne technologie (co faktycznie wyszło), aczkolwiek sama premiera oraz wcześniejsze prezentacje konsoli stworzyły sprzeczne emocje. Konsumentom, zapoznanym ze świetną konsolą PS3, nie w stu procentach pasowały chociażby pady, albowiem na początku wyglądały na bardzo nieporęczne. Faktycznie kontrolery przybrały trochę inny kształt, aczkolwiek kłopotem był pierwotny model PS4. PlayStation4 miała problem z przegrzewaniem się, urządzenie było w stanie także samo resetować się.

Aczkolwiek po krytyce klientów i aktualizacjach wprowadzanych na bieżąco, stało się jasne, że jednak marka Sony podąża w dobrym kierunku, a wytworzona konsola do gier przybiera łatkę kultowej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które wiele graczy bardzo sentymentalnie wspomina.

PS5 - hit czy porażka?

Najprawdopodobniej niejeden gracz oraz fan technologicznych świeżynek niecierpliwie oczekuje na ukazanie się najświeższej konsoli. Sony zapowiedziało, że gry znane z PS4 będą działały na najnowszej konsoli (jednak nie podziała na odwrót, co wielu fanom się nie spodobało). Pojawiły się już pierwsze informacje o problemach z wcześniejszymi zamówieniami - rzekomo Sony nie nadąża z produkowaniem, aczkolwiek nie jesteśmy pewni, czy nie są to tylko fałszywe głosy hejterów. W necie ukazują się się następne wieści także o tym, że PlayStation5 miałaby mieć rzekomo problem z jakością 4k. Jednak i tutaj nie wiemy, jak jest w rzeczywistości. Prawdy dowiemy się podczas premierowego ukazania się konsoli, tj. dziewiętnastego listopada tego roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz