Kibice futbolu na wieczór poniedziałkowy byli widzami fenomenalnego pojedynku na boisku w Rumunii. Starcie między ekipą Szwajcarii, a kadrą Francji zafundowało wiele niezwykłych doznań, a niewiele kibiców liczyło na to. Dopiero po rzutach karnych ujrzeliśmy wygranego meczu, a piłkarze obydwu ekip prezentowali się doskonale. Zawodnicy francuskiej kadry narodowej świetnie zainaugurowali drugą połowę, podczas której dwa trafienia zdobył Karim Benzema, lecz jako pierwsi bramkę zdobyli piłkarze kadry narodowej Szwajcarii. W sytuacji gdy na 3:1 gola ustrzelił Pogba Paul mogło się zdawać, że emocje w tym starcia w tym momencie się skończyły. Piłkarze szwajcarskiej kadry nie planowali jednak się poddawać i niespodziewanie doprowadzili do wyniku remisowego. Sędzia główny tego spotkania nie miał wyboru i był zmuszony poprosić zawodników na dodatkowe trzydzieści minut meczu. O rezultacie pojedynku zdecydować musiały strzały z jedenastu metrów, ponieważ dodatkowy czas rozgrywki także nie zapewnił rezultatu końcowego. W czasie rzutów karnych lepsza się okazała reprezentacja Szwajcarii, która zwyciężyła rezultatem 5 do 4. W ćwierćfinałowym spotkaniu gracze szwajcarskiej kadry zmierzą się z drużyną Hiszpanii.